Wanda i Banda

Koncerty gwiazd

Wanda i Banda

 

Wanda i Banda (dawniej Banda i Wanda) - polski zespół rockowy założony w 1982 roku przez Wandę Kwietniewską, znaną wówczas z zespołu Lombard. Debiutancki album tej grupy, Banda i Wanda, okazał się sukcesem. Zawierał takie hity jak "Nie będę Julią", "Hi-Fi" i "Chcę zapomnieć" i uzyskał on status złotej płyty. Drugi album zatytułowany „Mamy czas” (1985) przynosi kolejne hity: „Kochaj mnie miły”, „Para goni parę” i tytułowy „Mamy czas” oraz bardzo nowatorski utwór „Drętwa mowa”. Zespół nagrywa również 9 piosenek do telewizyjnego serialu „Siedem życzeń” oraz „Magię sceny” do musicalu „Żeglując w dobry czas” Katarzyny Gaertner. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych zawiesza działalność.

W 1991 Wanda bierze udział w dwóch jubileuszowych koncertach Lombardu zorganizowanych w Warszawie z okazji 10-LECIA istnienia zespołu, a także nagrywa płytę z Lombardem płytę „Największe przeboje:’81-’91”, na której prezentuje w nowych aranżacjach swoje przeboje z czasów „czarnego albumu” – „Dworzec pełen snów” i „O jeden dreszcz”. Dwa lata później reaktywuje na kilkanaście miesięcy swój zespół, co zwiastuje składankowy CD „Wanda z Bandą i bez Bandy” z największymi przebojami i 4 utworami premierowymi i występuje na festiwalu w Witebsku i na rockowym festiwalu na molo w Sopocie – „Powroty-lata 80-te”.

W 2000 roku Wanda wkracza na scenę ze swoim nowym zespołem WANDA I BANDA, w którego składzie pojawiają się: Krzysztof Gabłoński, Krzysztof Bożek, Grzegorz Suski i Filip Leszczyński. Od tego czasu zespół koncertuje w całej Polsce, nagrywa nowe piosenki i albumy.


Filmy

Kliknij miniaturkę, aby przejść do filmu video

Wiruje świat
Kava
Lęk wysokości