Kabaret Ani Mru-Mru

Kabarety

Kabaret Ani Mru-Mru

 

Historia kabaretu ANI MRU-MRU nie jest długa, bo kabaret nie jest aż taki stary. Powstał tak naprawdę we wrześniu 1999 roku. Skład: Marcin Wójcik, Michał Wójcik oraz Waldemar Wilkołek.

W pierwszym składzie znaleźli się: Joanna Kolibska, Grzegorz Tatara, Maciej Wojnarowski i Marcin Wójcik. Niedługo później dołączył do nich pianista Janusz Bronkiewicz. Premiera pierwszego programu odbyła się 1 grudnia 1999 roku w kawiarni artystycznej klubu HADES w Lublinie.

W styczniu 2000 roku kabaret opuścili Grzegorz Tatara i Maciej Wojnarowski, a skład zespołu uzupełnił Michał Wójcik. W tym czasie członkowie kabaretu Ani Mru-Mru (z wyjątkiem pianisty Janusza Bronkiewicza) występowali również jako „Trio Dyszona”. W czerwcu 2000 roku kabaret opuścił Janusz Bronkiewicz, a na jego miejsce został przyjęty dźwiękowiec Waldemar Wilkołek.

W grudniu 2000 roku kabaret Ani Mru-Mru po raz pierwszy został dostrzeżony podczas ogólnopolskiego festiwalu (był to III Ogólnopolski Festiwal Kabaretów Studenckich „Wyjście z cienia” w Gdańsku), co zaczęło owocować nagrodami podczas tego i następnych festiwali. W grudniu 2001 roku kabaret opuściła Joanna Kolibska i od tej chwili skład Ani Mru-Mru tworzą Marcin Wójcik, Michał Wójcik i Waldemar Wilkołek.

Marcin Wójcik i Michał Wójcik występowali również w improwizowanym serialu pt. „Spadkobiercy”. (Wikipedia)

Filmy

Kliknij miniaturkę, aby przejść do filmu video

Lot do Frankfurtu
Autograf - Latający Klub 2 na wakacjach
Przesłuchanie