Dawid Podsiadło

Koncerty gwiazd

Dawid Podsiadło

 

Dawid Podsiadło (ur. 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) – polski wokalista alternatywny. Karierę muzyczną rozpoczął w programie X Factor, którego był laureatem. W finale programu talent show wykonał utwór „With or Without You” z repertuaru U2, a także singel „Better Than a Dream” Katie Melua w duecie z samą wokalistką.

W maju 2013 roku, nakładem wytwórni płytowej Sony Music ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany Comfort and Happiness, który w pierwszym tygodniu po premierze uplasował się na 1. miejscu w zestawieniu OLiS. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Bogdan Kondracki, natomiast autorką polskich tekstów na płycie jest Karolina Kozak.

W czerwcu 2013 otrzymał dwie nominacje do nagrody Eska Music Awards w kategoriach najlepszy artysta oraz najlepszy artysta w sieci. Od tego czasu należy do najpopularniejszych polskich wokalistą. 29 maja 2015 roku podczas Polsat SuperHit Festiwalu 2015 otrzymał Bursztynowego Słowika. 26 sierpnia 2016 roku podczas gali Eska Music Awards 2016 otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy artysta. Nieustannie zaskakuje ambitnym podejściem do muzyki i nie boi się odważnych projektów.


Filmy

Kliknij miniaturkę, aby przejść do filmu video

W dobrą stronę
Trójkąty i kwadraty
Pastempomat